Europejska choinka w Piaskach po raz trzeci

Po raz trzeci zakwalifikowaliśmy się do niecodziennego projektu wymiany ozdób choinkowych, jako jedna z 8 szkół w Wielkopolsce.
Projekt jest szansą na nawiązanie stałej współpracy z zagranicznymi szkołami. Umożliwia również poznawanie kultury i zwyczajów różnych regionów Europy. Głównym jego celem jest jednak zachęcenie uczniów szkół podstawowych państw Unii Europejskiej do wykonania ozdób na choinkę, charakterystycznych dla regionu lub kraju, w którym znajduje się dana szkoła. W ramach projektu należało też stworzyć informator, broszurę lub prezentację multimedialną na temat tradycji, zwyczajów bożonarodzeniowych, dołączyć teksty kolęd, zdjęcia, przepisy na potrawy wigilijne typowe dla danego kraju – tak, by uczniowie z innych państw mogli pogłębić swoją wiedzę i poznać obyczaje różnych narodów. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie otrzymała w zamian paczki z dekoracjami i informatorami z innych państw. Okazały się one niezwykle ciekawe.
Już w listopadzie nasi uczniowie przygotowywali ozdoby świąteczne, aby zdążyły dotrzeć do wielu zakątków Europy. Wykonywali je różnymi technikami, by rówieśnicy z Europy mogli poznać piękne, polskie tradycje. Uczniowie przygotowali też informacje (w języku angielskim) na temat zwyczajów świątecznych w Polsce. Z wielkim zaangażowaniem pakowali upominki i jeszcze większym otwierali przesyłki z innych szkół. Na pocztę udały się przedszkolaki. To one wysłały je w różne strony Europy.
Tegoroczne ozdoby oraz te najpiękniejsze z lat ubiegłych można zobaczyć na choince znajdującej się w wejściu do szkoły.W piątek odbyło się podsumowanie tegorocznej akcji. Uczniowie przedstawiali najciekawsze prezentacje w języku angielskim oraz w polskim.
Najważniejsze są jednak, choć w różnych językach, zawsze z serca płynące, życzenia WESOŁYCH ŚWIĄT.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Europejska choinka w Piaskach po raz trzeci