Konkurs z języka niemieckiego

24 marca 2015 roku w naszej szkole przeprowadzono szkolny etap Powiatowego Konkursu Języków Obcych. Konkurs z Języka Niemieckiego adresowany był do młodzieży gimnazjalnej. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas I, II i III gimnazjum. Uczestnicy otrzymali do wypełnienia karty pracy z zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności językowe na poziomie średniozaawansowanym. Konkurs był dostosowany do poziomu naszych uczniów (zawierał tematy przewidziane przez wymagania programowe). Uczniowie pisali test 45 minut. Do etapu rejonowego, który odbędzie się 17 kwietnia br. w ZSZ w Gostyniu, zakwalifikowały się trzy osoby z największą ilością punktów.

I miejsce: Anna Willak kl. IIIC

II miejsce: Kinga Kaczmarek IIB i Dawid Wojciechowski IIIB (uzyskali taką samą liczbę punktów)

Celem konkursu jest:

- promowanie uczniów językowo zdolnych,

- poszerzanie i pogłębianie świadomości językowej uczniów,

- zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych,

- podnoszenie poziomu umiejętności językowych młodzieży,

- kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka,

- rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności oraz wyobraźni językowej,

- doskonalenie kluczowych umiejętności językowych: odbioru wypowiedzi i wykorzystania zawartych w nich informacji, reagowania językowego oraz poprawnego stosowania struktur leksykalno – gramatycznych,

- popularyzowanie języka niemieckiego.

Niewiele trzeba, żeby się dogadać z obcokrajowcem. Przecież można porozumieć się na migi, ale trzeba dążyć i starać się, aby język był zrozumiały i bogaty w najróżniejsze zwroty gramatyczne, chociażby po to, aby sprawić dobre wrażenie na rozmówcy, aby znaleźć dobrą pracę w przyszłości, aby móc odkrywać dla siebie ten zachwycająco dziwny świat, poznawać nowych ludzi, i w końcu po prostu poznać go dla siebie. Zachęcam wszystkich do nauki języków obcych! Jest to szansa na lepszą przyszłość. Warto!

Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i gratuluję sukcesów.

Konkurs przygotowała i prowadziła mgr Jolanta Karkos.

Jesteś tutaj: Home 2014_2015 Konkurs z języka niemieckiego