Font Size

Cpanel

Sezon lekkoatletyczny rozpoczęty

Maj to miesiąc zawodów lekkoatletycznych, w których tradycyjnie biorą udział uczniowie naszej szkoły. Swoje zmagania rozpoczynają od rywalizacji w ramach Mistrzostw Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. Do współzawodnictwa stanęły zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca gwarantowało udział w mistrzostwach rejonu. W bieżącym roku szkolnym awans do finału rejonowego, który odbył się 8 maja w Lesznie, wywalczyła sobie drużyna dziewcząt. Młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach:
- skok w dal,
- rzut piłeczką palantową,
- big na dystansie 60m,
- bieg na dystansie 600m.
W trakcie zmagań padło wiele rekordów życiowych. Poprawiony został również rekord szkoły w biegu na dystansie 600m dziewcząt. Nowy rekord należy do Julii Naskręt - uczennicy kl.6a i wynosi 1:56,16 s. W etapie rejonowym dziewczęta zajęły 8 miejsce.