„ W zdrowym ciele, zdrowy duch”

8 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Ośrodka Zdrowia w Piaskach. Wycieczka ta związana była z tematem tygodnia - Dbamy o zdrowie. Przedszkolaki mogły zwiedzić pomieszczenia ośrodka, zobaczyć narzędzia, którymi posługuje się lekarz, wejść na wagę. Wizyta w przychodni utwierdziła dzieci w przekonaniu, że należy dbać o własne zdrowie, bo "w zdrowym ciele, zdrowy duch".
Kilka dni później z okazji Dnia Pielęgniarek i Położnych dzieci odwiedził specjalny gość - pielęgniarka środowiskowa, pani Agata Przybysz. Pani Agata przypomniała i utrwaliła przedszkolakom podstawowe zasady higieny. Opowiedziała o tym, jak dbać o zdrowie, w jaki sposób zachowywać się podczas choroby, a także zwróciła uwagę na konieczność szczepień. Dzieci dowiedziały się, co znajduje się w torbie pielęgniarki oraz zapoznały się ze sposobem mierzenia ciśnienia.

Jesteś tutaj: Home 2014_2015 „ W zdrowym ciele, zdrowy duch”