Wojewódzki sukces Joasi

Nawet najmniejszy stary przedmiot ma swoją legendarną i niepowtarzalną historię. Z pewnością wie o tym Joasia Małecka, uczennica klasy IIB. Nie są jej obce zwyczaje ludowe, dawne przyśpiewki czy wielkopolska gwara. Wrażliwość na historię i piękno naszej Małej Ojczyzny to cecha, która kształtuje osobowość młodego patrioty, uczy bycia człowiekiem. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce to przedsięwzięcie, którego podwaliny odnajdujemy już w 1996 roku. Tradycją stało się, że uczniowie naszej szkoły podejmują się wyzwania, jakim jest nauka o regionie, przez co godnie reprezentują imię piaskowskiego Zespołu Szkół. Jednym z wielokrotnych laureatów tego konkursu, aż pięciokrotnym, jest nasz absolwent sprzed dwóch lat, Wojciech Dolatowski. Joasia interesuje się historią, a więc zdecydowała się wziąć udział w tym konkursie. Zapoznając się z materiałem, dotyczącym dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej fauny, flory, historii, gwary i tradycji regionalnych oraz czerpiącym wiedzę z zakresu nie tylko historii, ale i biologii, plastyki, języka polskiego i geografii, Asia przeszła wszystkie cztery etapy konkursu, jako jedna z niewielu w swojej kategorii wiekowej, tym samym zostając laureatką XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Gratulujemy Joannie wytrwałości i niebywałej wiedzy oraz życzymy dalszych sukcesów.

małecka

Jesteś tutaj: Home 2014_2015 Wojewódzki sukces Joasi