Śladami E. Bojanowskiego

11 czerwca klasy II a i II c wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiego Grabonoga, aby zwiedzić Muzeum bł. Edmunda Bojanowskiego. Przed dworkiem, w którym urodził się Edmund Bojanowski - a teraz mieści się muzeum - przywitała dzieci pani Teresa Sroka – kustosz tego miejsca. Pani Teresa z niesamowitą pasją i zaangażowaniem przybliżyła zwiedzającym postać błogosławionego Edmunda. Drugoklasiści mieli okazję zobaczyć wiele eksponatów związanych z Biskupizną. Z zaciekawieniem przyglądali się strojom ludowym, instrumentom muzycznym, przedmiotom codziennego użytku, które zgromadzone zostały w muzeum. Potem uczniowie wybrali się do wiejskiej świetlicy, gdzie ugościła ich sołtys Grabonoga – pani Małgorzata Szuba. Tam czekały na dzieci pyszne truskawki i czereśnie. Pani sołtys przygotowała też krótki konkurs o Edmundzie Bojanowskim. Jednak nie udało wyłonić się zwycięzcy. Poziom był bardzo wyrównany, dlatego każda z klas otrzymała nagrodę. Był to pamiątkowy kubek, książka i foldery- wszystko związane z postacią bł. Edmunda, były też i ...smaczne lody dla wszystkich. Potem chłopcy pograli w piłkę, a dziewczynki bawiły się na przepięknym placu zabaw.

Jesteś tutaj: Home 2014_2015 Śladami E. Bojanowskiego