„Jak dobrze nam zdobywać góry...”

Chyba nie ma lepszego sposobu na rozbudzenie chęci poznania świata i budowanie relacji pomiędzy rówieśnikami, jak wyjazd na wycieczkę. Nasi uczniowie chętnie podróżują. W tym roku szczególnie upodobali sobie góry.
Klasa 6c była na dwudniowej wycieczce w Górach Sowich. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili zamek Grodno w Zagórzu Śląskim oraz jeden z najbardziej tajemniczych obiektów budowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej – kompleks sztolni i umocnień w Walimiu. Dzieciaki spotkały się też z wykwalifikowanym przewodnikiem i ratownikiem GOPR-u i jego dwoma psami - ratownikami. W drugim dniu zdobyli szczyt Wielkiej Sowy (po drodze ulepili również bałwana) oraz odwiedzili kopalnię węgla w Nowej Rudzie. Ostatni punkt programu był dla większości uczestników największą atrakcją.
Klasy 5a i 5c były również na dwudniowej wycieczce w górach. Uczniowie odwiedzili Dinopark w Szklarskiej Porębie, gdzie znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości rozmieszczone wśród skał i wzgórz na terenie olbrzymiego lasu. Tam obejrzeli też pobudzający wszystkie zmysły i dostarczający niezapomnianych wrażeń seans 6 D. Potem zwiedzili Chatę Walońską i podziwiali malowniczo położony na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego Wodospad Szklarki. Drugiego dnia zwiedzili Świątynię Wang w Karpaczu oraz sztolnie w Kowarach.
Na wycieczkę do Karpacza udali się także gimnazjaliści z klasy 1B. Swe trzydniowe wojaże po Karkonoszach rozpoczęli od zwiedzenia Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, widzieli też Wodospad Kamieńczyka, sztolnię w Kowarach, Świątynię Wang. Wspięli się na Chojnik, by podziwiać ruiny zamku, zachwycać się niesamowitym widokiem oraz poznać legendę o Kunegundzie. Zwiedzili również ruiny zamku w Bolkowie. A co najważniejsze - zdobyli Śnieżkę!
Do Karpacza zawitali także uczniowie klasy 2D. Zwiedzili kopalnię w Kowarach, Park Miniatur, weszli na Chojnik, zobaczyli wodospady, Świątynię Wang, Western City, zajrzeli do Chaty Wolońskiej, spacerowali po mieście. Wywoływali też ducha gór – Liczyrzepę.
Młodzież z klas 2A i 2B wybrała się na wycieczkę do Świeradowa. Zachwycali się malowniczymi zabudowaniami zamku Czocha. Zobaczyli też zamek Grodziec i Legend Śląskich. Zwiedzili fabrykę bombek w Złotoryi.
Klasy 6a i 6b odwiedziły Toruń. Uczniowie poznali najważniejsze zabytki miasta, odwiedzili Dom Kopernika, gdzie piekli pierniki, obejrzeli seans „Osiem planet" w Planetarium im. W. Dziewulskiego, a także spacerowali słynną promenadą nad Wisłą – Bulwarem Filadelfijskim. Główną atrakcją wycieczki okazało się nocne zwiedzanie z pochodniami Fortu IV, dostarczyło ono wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Do Wrocławia udały się klasy 4b i 4c oraz oddziały przedszkolne. Dzieci zwiedziły wrocławskie zoo i słynne Afrykanarium. Klasa 4c zobaczyła też Halę Stulecia, a także niezwykłe miejsce łączące naukę z zabawą – Ogrody Doświadczalne Humanitarium.
Uczniowie klasy 4a, w tym roku po raz drugi, wybrali się na wycieczkę. Tym razem pojechali do Biskupina, gdzie podczas lekcji muzealnej poznali historię pierwszych Piastów oraz mieli okazję wybić pamiątkowe monety. Następnie udali się do Wenecji, gdzie odwiedzili Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny zamku, w którym dawniej mieszkał Mikołaj Nałęcz zwany" Diabłem Weneckim". Zaciekawiona wysłuchaną legendą klasa 4a udała się do Rogowa. Po smacznym posiłku uczniowie poznali ciekawostki na temat wielu okazów dinozaurów. Uczestniczyli również w warsztatach plastycznych, w czasie których pomalowali koszulki według własnego pomysłu. Czwartoklasiści z wycieczki wrócili uśmiechnięci i pełni wrażeń.
Na dwudniowej wycieczce była klasa 5b. Uczniowie zwiedzili Katedrę w Gnieźnie i Biskupinie, byli też w Parku Dinozaurów w Rogowie.
Klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Bruczkowa. Dzieci aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych oraz konkursach plastycznych. Główną atrakcją były jednak konie, które można było podziwiać na wybiegu. Dzieci skorzystały też z możliwości przejechania się bryczką.
Gimnazjaliści z klas trzecich udali się na wycieczkę do Czech. Spacerowali po Skalnym Mieście nad Metują. Podziwiali niezwykłe formy skał, bardzo wąskie korytarze skalne, płynęli łodzią po jeziorku górskim. W Pradze zwiedzili Muzeum Lotnictwa, Hradczany, katedrę św. Wita. Zajrzeli na Złotą Uliczkę, Rynek Staromiejski, Most Karola. Zobaczyli też Bozkowskie Jaskinie Dolomitowe i kompleks sportowy w Hanachovie.

Jesteś tutaj: Home 2014_2015 „Jak dobrze nam zdobywać góry...”