Zawody naszych rodziców

3 czerwca w szkolnej auli odbył się apel „Zawody naszych rodziców", który przygotowali uczniowie klasy II a. Dzieci zaprosiły na tę uroczystość swoich rodziców. W apelu uczestniczyły dwie panie: mama Tomka Filipa, która jest instruktorem terapii zajęciowej wraz ze swoją grupą terapeutyczną z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, mama Szymona Siekierkowskiego, która jest księgową oraz dwóch ojców: tato Wiktora Madeja, który jest inżynierem – projektantem i tato Natalki Kasprzyk, który jest strażakiem. Każde z dzieci przeprowadziło wywiad ze swoim rodzicem. Dowiedzieliśmy się, co trzeba zrobić, aby wykonywać te zawody i na czym polega ich praca. Zebrani rodzice podkreślali, że najpierw trzeba skończyć szkołę podstawową i gimnazjum (a wszyscy są absolwentami szkoły w Piaskach), potem szkołę średnią i studia. Mama instruktor terapii zajęciowej prezentowała prace, które wykonują jej niepełnosprawni podopieczni. Tato inżynier pracuje głównie na komputerze i pokazał, jakiego rodzaju projekty wykonuje. Tato strażak zaprezentował się w swoim ubraniu bojowym. Powiedział, że praca strażaka to przede wszystkim różnego rodzaju szkolenia i dbanie o sprawność fizyczną.

Jesteś tutaj: Home 2014_2015 Zawody naszych rodziców