GRA W KLASY, CZYLI BOISKOWA GEOMETRIA

12 czerwca uczniowie klasy IID gimnazjum zaprosili w podróż po Matkrainie swoich młodszych kolegów – uczniów klasy 3c szkoły podstawowej. Na początku przedstawili krótką bajkę o kwadracie i jego matematycznej rodzince. Był to humorystyczny wstęp prezentujący efekty pracy gimnazjalistów nad projektem pt. „ Gra w klasy, czyli boiskowa geometria". Celem tego projektu było stworzenie placu zabaw na boisku szkoły podstawowej oraz zaprezentowanie uczniom edukacji wczesnoszkolnej, w jaki sposób można połączyć zabawę z nauką matematyki. Gimnazjaliści, pod opieką p. Pauliny Andrzejczak, pracowali nad zadaniem bardzo intensywnie przez cały II semestr. Zbierali z różnych źródeł pomysły zabaw, potem przygotowali plan placu w odpowiedniej skali, aby w końcu podczas kilku popołudniowych spotkań namalować geometryczny plac zabaw. Młodzież stworzyła 10 różnych stanowisk, na których można ćwiczyć i doskonalić umiejętności matematyczne oraz uczyć się strategii rozwiązywania problemów matematycznych. Na placu znalazły się m.in. kwiatki działań matematycznych, tabliczka mnożenia, ślimak i węże matematyczne, oś liczbowa, gra w klasy oraz wielki zegar. Uczniowie klasy 3c z entuzjazmem przyjmowali zaproszenie do gier i zabaw, które prowadzili gimnazjaliści. Z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zadania wykazując się wiedzą i umiejętnościami na wysokim poziomie.

Jesteś tutaj: Home 2014_2015 GRA W KLASY, CZYLI BOISKOWA GEOMETRIA