Obchody Święta Niepodległości

Od kilku lat społeczność szkolna bierze udział w obchodach Święta Niepodległości organizowanych przez władze gminy na rynku w Piaskach. Niezmiennymi elementami tych spotkań są wiązanki kwiatów składane przez Samorząd Uczniowski w miejscach pamięci narodowej oraz akcja rozdawania flag i kotylionów. Nasza szkoła przygotowuje także program artystyczny. W bieżącym roku było to słuchowisko historyczne na temat pierwszych dni niepodległości w Piaskach. Zrealizowali je uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. Łukasza Puśleckiego oraz p. Pawła Powickiego z Gminnego Ośrodka Kultury. W słuchowisku wystąpili następujący uczniowie: Jakub Andrzejewski, Piotr Kosowicz, Maciej Przybysz, Eliza Hańć, Karolina Michalak, Kamil Majchrzak, Mikołaj Krzyżostaniak, Dorota Jędrzejczak. W ramach słuchowiska nasi uczniowie zagrali kilka pieśni historycznych na pianinie i trąbce. Wykonawcami byli: Dawid Ślachetka i Kinga Kaczmarek.

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Obchody Święta Niepodległości