Inauguracja 15 – lecia akcji „Ratujmy kasztanowce”

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Piaskach zainaugurowali 15 – lecie akcji „Ratujmy kasztanowce".
14 listopada po raz 14 odbyło się grabienie liści kasztanowca w Piaskach – Marysinie, przy sklepie w Strzelcach Wielkich, na drodze między Strzelcami Wielkimi a Grabonogiem oraz przy ścieżce rowerowej w Smogorzewie -Talarach. Kolejny raz do akcji przyłączyli się rodzice ze Smogorzewa, którzy przygotowali pyszny placek i ciepłą herbatę.
Liśćmi zaatakowanymi przez szrotówka kasztanowcowiaczka napełniono ponad 140 worków, w które zaopatrzyło nas Nadleśnictwo Piaski i rodzice. Zebraniem worków z poszczególnych punktów zajęli się, na zlecenie Urzędu Gminy w Piaskach, pracownicy Zakładu Usług Komunalnych.
W dniach od 18 do 23 listopada w auli szkolnej odbyła się wystawa poświęcona akcji „Ratujmy kasztanowce". Na ekspozycję składały się: część informacyjna na temat szrotówka oraz prace plastyczne wykonane przez przedszkolaków i uczniów klas 1-3. W ramach zajęć Szkolnego Kółka Przyrodniczego uczniowie wykonywali plakaty związane z akcją oraz pogłębiali wiedzę na temat szrotówka.
15 grudnia w Nadleśnictwie Piaski odbędzie się spotkanie leśników i nauczycieli zaangażowanych w akcję w celu podsumowania dotychczasowych działań i zaplanowania kolejnych, związanych z obchodami 15-lecia akcji.

Reszta zdjęć TUTAJ

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Inauguracja 15 – lecia akcji „Ratujmy kasztanowce”