Noc w Gimnazjum

27 listopada 2015r. odbyła się Noc w Gimnazjum. Podczas trwania imprezy uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać z absolwentami naszej szkoły: Antoniną Jankowską, Moniką Andrzejczak, Wojtkiem Dolatowskim. Nasi byli uczniowie wzabawny sposób wspominali czasy gimnazjum, następnie odpowiadali na liczne pytania dotyczące m.in. nauki w swoich obecnych szkołach, własnych zainteresowaniach i działalności pozaszkolnej.

Po spotkaniu z absolwentami nadszedł czas na warsztaty. Zaprosiliśmy do współpracy założycieli Gostyńskiego Klubu Fantastyki Kopuła Zapomnienia , którzy są współorganizatorami Gostyńskiego Festiwalu Fantastyki „Gostkon”. Klub zrzesza kilkunastu miłośników szeroko rozumianej fantastyki,  zajmujących się takimi gatunkami jak horror,fantasy, science- fiction.Członkowie klubu upodobali sobie również gry bitewne i karciane. Grupa kilku zaproszonych gości przez 4 godziny cierpliwie i z dużą dawką emocji tłumaczyła gimnazjalistom zasady wielu ciekawych gier.Każdy mógł się przyłączyć do gry i poczuć panujący w sali specyficzny klimat-zapalone świece i pobyć w towarzystwie prowadzących przebranych za postaci z gier planszowych.

Uczniowie lubiący eksperymenty, wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez panią Agatę Krysicką. Był to cykl doświadczeń „Eksperymentowanie jest fajne, czyli jak zrobić z kuchni domowe laboratorium”. Gimnazjaliściwykrywali witaminę C w produktach spożywczych, szukali niezwykłych właściwości soku z czerwonej kapusty, sprawdzali, w jaki sposób ślina rozkłada cukry. Wszyscy bawili się doskonale i wykonywali z zaciekawieniem to, o co prosiła pani Agata.

Dziewczyny należące do Klubu mażoretek Marysia Kamińska, Jessica Szuba oraz Ania Śleboda pokazywały i uczyły gimnazjalistów trudnej sztuki żonglowania pałeczką.

Przewodnicząca szkoły Weronika Nawrocka wraz z Darią Eisop i Patrycją Niewrzędowską zajęły się archiwalną częścią warsztatów. Wykonywały profesjonalnezdjęcia, do których można było pozować nawet w przebraniu.

Noc w Gimnazjumnie miałaby miejsca, gdyby nie udział chętnych opiekunów, którzy mimo zmęczenia panowali nad „tabunem” naszych gimnazjalistów. Dziękujemy paniomRomualdzie Marciniak, Justynie Koniecznej, Małgorzacie Gmyrek, Annie Marciniak, Agacie Krysickiej, Karolinie Rogasik, Lidii Adamskiej, panom Dominikowi Jankowiakowi, Wojciechowi Kołackiemu, a przede wszystkim pani Agnieszce Niedzieli, opiekunce Samorządu Uczniowskiego. Mamy nadzieję, że wrażenia po Nocy w Gimnazjum są pozytywne i gimnazjaliści zadowoleni.

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Noc w Gimnazjum