11 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Piaskach odbył się turniej dla uczniów szkół podstawowych w halowej piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Piaski Wiesława Glapki. W zawodach udział wzięła szkoła z Bodzewa, Szelejewa, Starej Krobi, Pogorzeli oraz gospodarze z Piasków. Po uroczystym otwarciu turnieju przez panią dyrektor Henrykę Jurkowską-Klupś, kapitanowie zespołów rozlosowali kolejność spotkań, mecze odbywały się systemem „każdy z każdym". Po dziesięciu meczach i wyrównanej grze, zwycięzcą turnieju okazała się drużyna z Piasków. Kolejne miejsca zajęli: II Bodzewo, III Stara Krobia, IV Pogorzela, V Szelejewo. Między meczami swoje popisy taneczne prezentowały dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum, co było dodatkową atrakcją zawodów. Zawodnicy w czasie turnieju walczyli także o tytuł najlepszego strzelca i bramkarza, statuetki dla nich ufundował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego p. Krzysztof Deutsch. Tytuł strzelca powędrował do zawodnika ze Starek Krobi, Kacpra Gościańskiego, który o statuetkę walczył z Mateuszem Dolatowskim z Piasków. W turnieju chłopcy zdobyli równą ilość bramek, po cztery, więc zwycięzcę wyłoniła dodatkowa seria rzutów karnych. Natomiast Kuba Pieprzyk, reprezentujący gospodarzy, nie miał konkurencji i został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju z „czystym kontem". Miłą niespodziankę w postaci piłki nożnej, którą będą grać zawodnicy na Euro 20016 we Francji, dla najlepszej drużyny zawodów, sprezentował radny Gminy Piaski p. Dariusz Naskręt. Dla wszystkich uczestników turnieju słodki upominek ufundowała Rada Rodziców, który wręczyła p. Marlena Nowacka -przewodnicząca rady.

Drużyna z Piasków zagrała w składzie: Marcin Dolatowski, Stanisław Zimowski, Kuba Pieprzyk, Bartosz Talarczak, Michał Wrona, Kornel Olejniczak, Kacper Madej, Dominik Pietrzyk, Michał Pawlak, Przemysław Binkowski, Igor Borowczak.

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 XII Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Piaski.