„EuroWeek "

W dniach 17 – 21 stycznia 2016r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w obozie językowym „EuroWeek ", który odbył się w pięknie położonej górskiej miejscowości – Międzygórze w Kotlinie Kłodzkiej.
Uczniowie wzięli udział w wielu bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z różnych stron świata. Byli wśród nich młodzi ludzie z Meksyku, Kenii, Wietnamu, Turcji, Włoch, Łotwy, Azerbejdżanu, Filipin i Indii. Uczestnicy obozu doskonalili umiejętność posługiwania się językiem angielskim podczas wesołych gier i zabaw, pracy w grupach, prezentacji, rozmów oraz wykonywania różnorodnych, ale zawsze interesujących zadań.
Był też czas na spacery po okolicy – uczniowie odwiedzili Ogród Bajek, byli nad Wodospadem Wilczki – jednym z najwyższych w Sudetach, zobaczyli tamę przeciwpowodziową. Ponieważ dopisała pogoda – było dużo śniegu, trzymał mróz, świeciło słońce - mogli uczestniczyć w prawdziwym kuligu. Ostatniego dnia odwiedzili Bystrzycę Kłodzką i zwiedzili z przewodnikiem Muzeum Filumenistyczne. Dużą atrakcją dla uczniów okazała się podróż z Leszna do Bystrzycy i z powrotem pociągiem. Większość z uczestniczących w obozie pierwszy raz w życiu podróżowała tym środkiem transportu i – co ciekawe – wszyscy zgodnie stwierdzili, że chcieliby to powtórzyć.
Pobyt w Międzygórzu minął bardzo szybko, nie było czasu na nudę. Wszyscy wracali do domów zadowoleni i pełni wrażeń, planując kolejny wyjazd na „EuroWeek"!

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 „EuroWeek "