Poznajemy zawody naszych rodziców

2 marca 2016 roku uczniów klasy 2 b odwiedził specjalny gość - pielęgniarka środowiskowa, pani Agata Przybysz. Wizyta była związana z realizacją tematów „Projekt – zdrowie" i cyklem spotkań „Poznajemy zawody naszych rodziców".
Mama naszej uczennicy przypomniała uczniom podstawowe zasady higieny. Opowiedziała o tym, jak dbać o zdrowie, w jaki sposób zachowywać się podczas choroby, a także zwróciła uwagę na konieczność szczepień. Pokazała, jak wyglądają wirusy i bakterie, których nie widać gołym okiem. Dzieci zapoznały się z pracą pielęgniarki, utrwaliły znajomość numerów alarmowych i zasady udzielania pierwszej pomocy. Najwięcej wrażeń dostarczył uczniom praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy, na który zostali zaproszeni uczniowie pozostałych klas drugich.

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Poznajemy zawody naszych rodziców