Warsztaty z dietetykiem

18 marca w klasach 1-3 SP przebiegał pod hasłem zdrowego trybu życia. Wszystko to za sprawą pani dietetyk Sabiny Mikołajskiej, która przyjęła zaproszenie MSU i zechciała poświęcić swój czas uczniom naszej szkoły. Dzieci z zerówki i najmłodszych klas wzięły udział w warsztatach. Dowiedziały się, ku wielkiemu swemu zdziwieniu, jak duże ilości cukru zawierają ich ulubione napoje. Zapoznały się ze zdrowymi przekąskami. Obejrzały zabawne zdjęcia zdrowych kanapek. Miały możliwość przeanalizowania składu smakołyków, które przyniosły. Dowiedziały się, jak ważna jest dla właściwego funkcjonowania organizmu woda i aktywność fizyczna.
Miejmy nadzieję, że przynajmniej niektóre dzieci zechcą zmienić swoje przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe. Odkryją, że ruch na świeżym powietrzu czy w domu podczas niekorzystnej aury, to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Warsztaty z dietetykiem