Łaciata Wieś

23 marca uczniowie klas II c i II d odwiedzili Łaciatą Wieś w Głuchowie.
Po przybyciu na miejsce dzieci zostały przywitane ciepłym kubkiem mleka i herbaty oraz słodkim poczęstunkiem. Następnie panie przygotowały dla wszystkich fartuszki, farby, pędzle i każdy z uczestników wycieczki własnoręcznie ozdobił figurki gipsowe, które później zabrał ze sobą do domu.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie bardzo nowoczesnego gospodarstwa, które specjalizuje się w produkcji mleka. Uczniowie obejrzeli gospodarstwo, zobaczyli ogromną hodowlę krów, ,, przespacerowali'' oborą i zadawali pytania, na które odpowiadał z wielką cierpliwością właściciel hodowli.
Następnie udali się do muzeum, w którym zgromadzono eksponaty dawnej wsi, wyposażenie domów oraz gospodarstw, niektóre z nich były zupełnie obce dzieciom.
Po zwiedzeniu muzeum udali się do wigwamu, następnie rozpoczęli zwiedzanie, podczas którego uczestniczyli w różnych konkursach i grach.
Największe emocje wzbudziło wśród dzieci dojenie krowy i to, kto zwycięży, czyli kto najwięcej mleka wydoi w ciągu jednej minuty.
Na zakończenie udali się na poszukiwanie zajączka. Zostawił on mapę i listę zadań, które dzieci miały wykonać, aby go przywołać. Ostatecznie zajączek został wywołany wiosenno- świąteczną piosenką i pojawił się z upominkami dla wszystkich.
Czas bardzo szybko i miło upłynął. Wszyscy poczuli już przedsmak zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Łaciata Wieś