Kolejny uczeń naszej szkoły laureatem wojewódzkiego konkursu przedmiotowego

12 kwietnia w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu miała miejsce uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych z terenu województwa wielkopolskiego. 413 laureatów odebrało z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Leszczyńskiej zaświadczenia i nagrody. Wśród nich był uczeń naszej szkoły Jakub Półtoraczyk z klasy III A. Jakub został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Warto zwrócić uwagę na wynik, jaki osiągnął on w finale wojewódzkim. Już wysoki wynik uzyskany przez Jakuba w etapie rejonowym był zapowiedzią końcowego sukcesu. Jednak rezultat testu finałowego przekroczył najśmielsze oczekiwania. Jakub uzyskał bowiem maksymalną ilość punktów możliwych do zdobycia. Sztuka ta nie udała się innym laureatom z województwa wielkopolskiego. W Wojewódzkim Konkursie Historycznym brało udział 5707 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowało się 353, a do etapu wojewódzkiego 112 uczniów, z których 83 zostało laureatami, co stanowi 1,45% wszystkich uczestników tego konkursu.

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Kolejny uczeń naszej szkoły laureatem wojewódzkiego konkursu przedmiotowego