Matematyczne sukcesy naszych uczniów

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat chętnie biorą udział w powiatowym Maratonie Matematycznym organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Gostyniu.
7 maja 2016 roku 25 gimnazjalistów i 10 uczniów szkoły podstawowej walczyło w XVI edycji konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gimnazjalistę" oraz „Najlepszego Matematyka Szóstoklasistę".
Konkurs dla gimnazjalistów, jak co roku, składał się z pięciu testów, a dla uczniów szkół podstawowych z trzech. W sobotę od godziny 9.00 ponad 200 uczniów zmagało się z różnego typu zadaniami matematycznymi. Maratończycy z gimnazjum mieli do rozwiązania 75 zadań, z kolei uczniowie szkoły podstawowej rozwiązywali 45 zadań. Zadania były ciekawe i zróżnicowane. Liczyła się nie tylko znajomość matematyki, ale pomysłowość oraz spryt.
Rozwiązywanie zadań "do upadłego" było świetną zabawą i przygodą z matematyką, która dla naszych uczniów zakończyła się licznymi sukcesami.
Tytuł „Najlepszego Matematyka Gimnazjalistę" zdobyli Jakub Półtoraczyk i Wiktor Maćkowiak, zajmując równorzędne I miejsce w powiecie. Chłopcy z klasy III A rozwiązali wszystkie testy prawie bezbłędnie – zdobyli 71 punktów na 75 możliwych.
W tej rywalizacji dotrzymała im kroku Agnieszka Janowska z kl. III D, która zdobyła tylko o trzy punkty mniej niż zwycięzcy, zajmując IV miejsce w powiecie.
Ponadto w pierwszej dziesiątce laureatów (IX miejsce ex aequo) znalazły się Kinga Kaczmarek z III B i Alicja Kaczmarek z II A.
Miano „Najlepszego Matematyka Szóstoklasistę" uzyskał również uczeń naszej szkoły - Filip Półtoraczyk, który zajął I miejsce w powiecie. Sukces Filipa jest znaczący, gdyż zdobył on aż 43 punkty na 45 możliwych.
Na podium, na III miejscu, uplasował się kolejny nasz szóstoklasista - Michał Łagoda.
Na uwagę i uznanie zasługują również wyniki osiągnięte przez Julię Talagę, która zajęła V miejsce oraz Marcina Dolatowskiego i Jasia Koniecznego. Chłopcy wywalczli równorzędne VI miejsce w powiecie. Warto dodać, że Jaś Konieczny startował w zawodach matematycznych jako piątoklasista.
Cieszymy się ze wszystkich sukcesów naszych uczniów. Gratulujemy wysokich wyników i wytrwałości. Liczymy, że grono pasjonatów matematyki będzie się powiększać.
Pamiętajcie, że:
Matematyka podobna jest do wieży, której fundamenty położono przed wiekami, i do której dobudowuje się coraz wyższe piętra. Aby zobaczyć postęp budowy, trzeba iść na piętro najwyższe, a schody są strome i składają się z licznych stopni...."

Hugo Steinhaus

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Matematyczne sukcesy naszych uczniów