Brązowy medal w siatkówce plażowej

30 maja na boiskach przy Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, w ramach Gimnazjady, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. W turnieju wzięło udział 10 zespołów, w tym dwa z naszej szkoły ( I zespół: Karolina Majchrzak, Karolina Konieczna, II zespół: Klaudia Jankowiak, Weronika Kopaszewska). Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy, gdzie rozgrywano mecze „każdy z każdym". Po pierwszej części rozgrywek więcej powodów do zadowolenia miała dwójka Majchrzak, Konieczna, która doznała tylko jednej porażki i awansowała do półfinału z drugiego miejsca. Bardzo dobrze zaprezentowała się także dwójka Kopaszewska, Jankowiak, niestety po bardzo wyrównanych spotkaniach dziewczyny zajęły trzecie miejsce w grupie, co oznaczało V miejsce w turnieju. W półfinale Majchrzak, Konieczna przegrały z Gimnazjum nr 1, lecz w meczu o trzecie miejsce pokonały dwójkę z Pudliszek i mogły cieszyć się z brązowego medalu. Warto dodać, że warunki pogodowe tego dnia były bardzo zmienne, od palącego słońca i gorącego piasku, po burzę z ulewą (mecz o trzecie miejsce przerywano kilkukrotnie), dlatego wielkie gratulacje dla naszych siatkarek za ogromne zaangażowanie. Do finału wojewódzkiego awansował zespół Gimnazjum nr1 Gostyń.

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Brązowy medal w siatkówce plażowej