Wizyta w remizie

8 czerwca 2016r. w godzinach rannych w Piaskach po raz kolejny zabrzmiała nietypowa syrena alarmowa. Na szczęście nie było to wezwanie do wyjazdu. Tym razem alarm dla druhów OSP Piaski podniosły dzieci z kl. IIc i II d, które przyszły z wizytą do remizy strażaków.
Druhowie zaprezentowali dzieciom wozy strażackie i znajdujące się na nich wyposażenie. Drugoklasiści na własnej skórze mogli przekonać się, jak to jest być ratowanym na desce ratowniczej, mieli okazję dotknąć i podnieść oraz zobaczyć w akcji sprzęt specjalistyczny służący do rozcinania samochodów.
Dzieci zwiedziły również „salkę muzealną", gdzie z zainteresowaniem przyglądały się eksponatom i słuchały w jaki sposób kiedyś wyglądało gaszenie pożarów. Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość kręcenia ręczną syreną alarmową. Uczniowie dowiedzieli się również kto jest patronem strażaków i kim był św. Florian. Dzieci miały też okazję zobaczyć, jak wygląda prawidłowo umundurowany strażak. Usłyszeli też przebieg korespondencji radiowej z dyżurnym PSP w Gostyniu.
Nie zabrakło także lania wodą z węży strażackich i obowiązkowej jazdy wozami bojowymi na sygnałach ( co było chyba największą atrakcją spotkania).
Uczniowie dowiedzieli się też, w jaki sposób zachowywać się podczas wakacji, tzn. czy wolno bawić się otwartym ogniem, jak zachowywać się nad wodą i na drogach. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zawieszki – odblaski przekazane przez Urząd Gminy w Piaskach.
Na pożegnanie uczniowie również sprawili druhom miłą niespodziankę, składając podziękowania w postaci własnoręcznie wykonanej laurki.

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Wizyta w remizie