Naszych uczniów podróże małe i duże

Często wczesnym rankiem, pełni energii i z uśmiechem wyruszali w podróż. Razem przemierzyli tysiące kilometrów. By zobaczyć coś wyjątkowego i nieznanego, zatrzymywali się w wielu ciekawych i ważnych miejscach. A gdzie dotarli?

Gimnazjaliści z klas IA i IC odwiedzili Warszawę. Tam zwiedzili Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik. Spacerowali się po Starym Mieście i Łazienkach Królewskich. Krakowskim Przedmieściem dotarli pod Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki. Zajrzeli też na Stadion Narodowy, gdzie serca miłośników piłki nożnej zabiły szybciej.
Uczniowie klas IIA i IIB połączyli poznawanie historii z wypoczynkiem nad morzem. Podczas trzydniowej wycieczki zwiedzili zamek w Malborku, zabytki Głównego Miasta w Gdańsku, katedrę w Oliwie, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Poznali historię bohaterskiej obrony Westerplatte, ale też mieli okazję zasiąść w loży dla VIP-ów na stadionie Energa Gdańsk. Znaleźli również czas na krótki wypoczynek, np. spacer po plaży czy molo w Sopocie, grę w siatkówkę lub bilard.
Do Gdańska zawitali również gimnazjaliści z klas 3A i 3B. Z przewodnikiem zwiedzili miasto. Poznali zasoby Europejskiego Centrum Solidarności. Zajrzeli też do Sopotu, by pospacerować po molo i spędzić nieco czasu na plaży. Jednak celem ich wycieczki były Kaszuby. Tam zwiedzili Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego. Byli również w Szymbarku, gdzie zobaczyli najdłuższą deskę świata, dom "do góry nogami" oraz największy fortepian, na którym zagrała jedna z uczestniczek wycieczki. W drodze powrotnej zwiedzili Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.
Klasa 5a odwiedziła zamek w Książu, poznała historię sztolni Osówka, podziwiała rośliny w Palmiarni w Wałbrzychu oraz aktywnie uczestniczyła w lekcji „Matematyka w przyrodzie" w Explorapark - parku nauki i techniki. Tam uczniowie zapoznali się z ciągiem liczb, zwanym ciągiem Fibonacciego, którego regułę odnajdujemy w budowie wielu wytworów natury. Wspólnie z prowadzącym zajęcia przeanalizowali budowę niektórych kwiatów, owoców i liści. Zrobili to pod kątem zgodności ich budowy z regułą ciągu. Zostali zapoznani z matematyczną budową plastra miodu i uzyskali odpowiedź na pytanie – „Skąd pszczoły wiedziały, że ich komórka powinna być częścią dwunastościanu rombowego?" Podczas zajęć dowiedzieli się o wielu związkach między matematyką a logiką budowy świata przyrody.
W Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie, dowiedzieli się, w jaki sposób powstała woda? Czy jest jej dużo w kosmosie? I w jaki sposób trafiła na Ziemię?
Uczniowie z klasy 5c udali się w Góry Sowie. Zwiedzili podziemny kompleks Sztolni Walimskich, gotycki zamek książęcy Grodno oraz zdobyli szczyt Wielkiej Sowy.
Szóstoklasiści zapoznali się z walorami turystyczno-przyrodniczymi Pomorza. Zwiedzili m. in. romańsko- gotycką katedrę ze słynnymi organami, zespół staromiejski w Kamieniu Pomorskim oraz ruiny gotyckiego kościoła w Trzęsaczu. W Międzyzdrojach odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, Gabinet Figur Woskowych, pospacerowali po Parku Zdrojowym i molo. W kinie 7D z piratem „wędrowali" po dnie morskim. Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego odbyli pieszą wycieczkę do Zagrody Pokazowej Żubrów. W Niechorzu, z latarni morskiej mieli okazję podziwiać piękne widoki. Na plaży, w Pogorzelicy podziwiali zachody słońca, a wieczory spędzali na dyskotece.
Dzieci z klas 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Gołuchowa. Podziwiały zbiory Ośrodka Kultury Leśnej. Brały również udział w bardzo ciekawych zajęciach w terenie „ Wiosna budzi zapachami i kolorami". Każdy uczeń mógł eksperymentować kolorami kwiatów i wykonać pracę plastyczną malowaną kwiatami. W trakcie spaceru po parku drugoklasiści ćwiczyli skoki w dal i porównywali ze skokami zwierząt. Dotarli też do pokazowej zagrody, gdzie z bliska mogli podziwiać żubry, daniele, dziki i koniki polne.
Gołuchów odwiedzili także uczniowie klasy 4b. Zwiedzili z przewodnikiem Muzeum Leśnictwa i gołuchowski zamek, uczestniczyli w zajęciach „Szukamy dendrologicznych skarbów" oraz odwiedzili unikatową zagrodę żubrów.
Trzecioklasiści z klasy 3b wybrali się do Krobi. Podczas jednodniowej wycieczki zwiedzili Muzeum Stolarstwa i Biskupizny. Wzięli udział w warsztatach ceramiczno-archeologicznych, podczas których weszli w rolę twórców i lepili z gliny miseczki. Tańczyli, szyli, piekli ciasta, siali zboże i prali na tarce.
Do Leszna udali się uczniowie klasy 3c. Zawitali do kina Cinema3D, w którym obejrzeli film pt. „Angry Birds". Następnie udali się na Stadion Żużlowy im. Alfreda Smoczyka do Klubu Unii Leszno, gdzie w tajniki sporu żużlowego wprowadzili ich Adam Skórnikcki i żużlowiec Dominik Kubera. Dzieci obejrzały zdobyte przez zawodników mistrzowskie trofea, motory zawodników, stroje żużlowców, warsztaty motorowe oraz tor wyścigowy. Zawitali również do siedziby Radia Elka, gdzie mieli możliwość poznania pracy radiowca, zwiedzili pomieszczenia stacji oraz weszli do głównego pomieszczenia nadawczego.
Klasa 3a odwiedziła miasto, w którym urodził się patron naszej szkoły – Mikołaj Kopernik. Zwiedzanie Torunia rozpoczęli od interaktywnych zabaw w Orbitarium. W Piernikowym Grodzie z dużym zaangażowaniem piekli pierniki. Poznawali też zabytki Starego Miasta, uczestnicząc w grze terenowej „ O miano odkrywcy tajemnic Piernikowego Grodu". „Wdrapali" się na wieżę Kościoła Świętych Janów i z bliska obejrzeli Dzwon Tuba Dei oraz piękną panoramę miasta. Zwiedzili Muzeum Bajek i Zabawek, gdzie każdy samodzielnie przygotował dla siebie najprostszą zabawkę – kolorowego bączka. Spacerując Bulwarem Filadelfijskim wzdłuż Wisły, pożegnali się z Toruniem.
Nasi najmłodsi uczniowie, dzieci z klas 1a, 1c i 1d odwiedziły Poznań. Tam poznały tajemnicę wypieku Rogali Świętomarcińskich oraz wzięły udział w spektaklu teatralnym pt. „Calineczka".

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Naszych uczniów podróże małe i duże