VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Z okazji tego święta, uczniowie szkoły podstawowej, przez cały tydzień przypominali sobie tabliczkę mnożenia poprzez różnorodne zabawy, ćwiczenia i zadania. Każda klasa przygotowała plakat promujący tabliczkę mnożenia. Na korytarzach szkolnych pojawiły się rymowane wierszyki, które miały pomóc opanować trudniejsze przykłady z tabliczki i utrwalić jej znajomość. W niektórych salach przygotowano też gazetki związane ze Świętem Tabliczki Mnożenia. W piątek 30 września sprawdzano "tabliczkową" wiedzę podczas egzaminu na lekcjach matematyki. Każdy uczeń wybierał los z 5 przykładami mnożenia. Uczniowie klas IV-VI zdawali egzamin z tabliczki mnożenia w zakresie 100, a uczniowie gimnazjum powyżej 100. Uczeń, który w określonym czasie podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł MT EXPERT. Po części egzaminacyjnej uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia.

Wszystkim uczniom, którzy zdobyli tytuł EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia