Interkulturowa przygoda edukacyjna

5 października uczniowie klasy 6a wzięli udział w jednodniowym Eurocampie zorganizowanym i prowadzonym przez zagranicznych wolontariuszy Fundacji Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie.

Liczne nietypowe zadania i zabawy przygotowane przez podopiecznych Fundacji, stymulowały kreatywne myślenie uczniów i zachęcały do twórczej aktywności. Spędzony atrakcyjnie czas w gronie klasowym korzystnie wpłynął na atmosferę i budowanie więzi grupowych. Ze względu na to, iż większość zajęć była prowadzona w języku angielskim, szóstoklasiści mieli możliwość pogłębiania swoich umiejętności w zakresie posługiwania się tym językiem.Interkulturowa przygoda edukacyjna uczniów klasy 6a poszerzyła także ich wiedzę na temat krajów Europy, ponieważ każdy z wolontariuszy przygotował krótką prezentację na temat swojej ojczyzny - Valeria o Włoszech, Ozge o Turcji, a Jesus o Hiszpanii. Szóstoklasiści uczyli się podstawowych zwrotów powitalnych w rodzimych językach zagranicznych gości Fundacji. Ćwiczyli kroki flamenco, tworzyli swoją grę planszową, by zagrać w nią z Emrah z Turcji.

Pomimo deszczowej pogody wszyscy wrócili do domu zadowoleni i uśmiechnięci. Niektórzy nawet deklarowali, że od jutra będą się uczyć hiszpańskiego.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 Interkulturowa przygoda edukacyjna