Klasa IC na wycieczce

Dnia 4 października 2016 roku klasa IC wyjechała do Kalisza na spektakl teatralny „Siostra i cień”. Jest to historia o siostrzanej miłości i stracie, opowiadana z perspektywy tych, którzy zostają i żyją dalej. Spektakl porusza niezwykle ważne, a zarazem trudne kwestie odchodzenia, śmierci, poprzez delikatną rozmowę, brak tabu, zabawę. Gra światła i cienia w rytmie muzyki „na żywo” na fortepian, kontrabas i harfę, w scenografii inspirowanej twórczością Marca Chagalla zachwyciła publiczność.

Uczniowie klasy IC odwiedzili również niezwykły zamek w Gołuchowie, przebudowany w połowie XIX w. na styl renesansu francuskiego przez Izabelę z Czartoryskich i Jana Działyńskich. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zainteresowani ekspozycją zamku oraz jego historią, a w szczególności życiem i działalnością wspomnianej Izabeli Działyńskiej.

Klasa IC po udanej wycieczce i wspaniałych przeżyciach planuje następne wyjazdy do teatru i zwiedzanie zabytków naszej małej ojczyzny, Wielkopolski.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 Klasa IC na wycieczce