Wycieczka do Poznania

W czwartek 27 października uczniowie klas 3c i 3d udali się na jednodniową wycieczkę do Poznania. Trzecioklasiści zwiedzanie miasta rozpoczęli od wizyty w Muzeum Narodowym. Dzieci miały okazję obejrzeć galerię obrazów oraz uczestniczyć w lekcji muzealnej pt. „ Opowieści obrazów”, podczas której dowiedziały się dlaczego warto czytać, słuchać i oglądać. Poznały też baśnie, legendy, mity i inne historie ukryte w obrazach.  Potem  wzięły udział w warsztatach plastycznych.
W samo południe uczniowie odwiedzili Stare Miasto, aby przyjrzeć się  poznańskim koziołkom.  Następnie spod ratuszowej wieży udali się  prosto do  Rogalowego Muzeum Poznania.  Na pierwszym piętrze zabytkowej kamienicy  mogli posłuchać opowieści o historii wypieku,  zobaczyć jak powstaje, uczestniczyć w pokazie, ale także poznać gwarę.
We wnętrzu  renesansowej kamienicy Szymon Walter, czyli Wujek Biniu i Tomasz Wawrzyniak, Rogalowy Mistrz, przedstawili dzieciom historię rogali świętomarcińskich. Opowiedzieli historię św. Marcina i wyjaśnili, dlaczego rogale mają  taki kształt.
Później najmłodsi przystąpili  do ich wypieku. Dzieci robiły ciasto, ugniatały je, siały mąkę. W trakcie wykańczania rogali oglądały film o historii Poznania.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 Wycieczka do Poznania