„Co dymi, gdzie dymi?”

Oddział przedszkolny Biedronki realizuje program zdrowotny „Czyste powietrze wokół nas”. W związku z tym przedszkolaki wybrały się na wycieczkę, aby sprawdzić, „Co dymi, gdzie dymi?” „Węsząc dymy” dzieci natknęły się na plakaty, które informują o kampanii edukacyjnej prowadzonej przez gminę Piaski na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego „Nie pal śmieci – nie zatruwaj swoich dzieci”. Biedronki zaintrygowane płaczącym dzieckiem z plakatu postanowiły porozmawiać na ten temat z najważniejszym urzędnikiem w gminie - panem Wójtem. W tym celu, w dniu 16 listopada przedszkolaki wybrały się do Urzędu Gminy w Piaskach, by omówić temat z panem Wójtem Wiesławem Glapką. Spotkanie upłynęło w niezwykle sympatycznej atmosferze. Pan Wójt z niespotykaną wręcz cierpliwością odpowiadał na wszystkie pytania dociekliwych Biedronek. Dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy w urzędzie. Bardzo chętnie „przymierzały się do fotela wójta”.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 „Co dymi, gdzie dymi?”