Światowy Dzień Kota

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Kota. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od 2006 roku. Jego celem jest niesienie pomocy bezdomnym kotom oraz propagowanie szacunku do zwierząt.
W bibliotece szkolnej została przygotowana wystawa, na której zaprezentowano książki dotyczące hodowli i ras kotów, sposobów opieki nad tymi zwierzętami oraz te, w których koty są głównymi bohaterami literackimi. Na wspomnianej wystawie pojawiły się też archiwalne i najnowsze numery czasopisma „Kocie Sprawy” oraz wiele ślicznych i przemiłych gadżetów związanych z kotami, takich jak figurki, maskotki, skarbonki, kubki itp. Uczniowie odwiedzający bibliotekę tworzyli też humorystyczną „Instrukcję obsługi kota” oraz nadawali -często zaskakujące i niezwykle pomysłowe- imiona kotom zaprezentowanym na ilustracjach.
17 lutego odbył się konkurs recytatorski poezji Franciszka Klimka – autora wielu pięknych wierszy poświęconych kotom i psom oraz wielkiego miłośnika zwierząt. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VI SP.  Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ recytatorzy bardzo dobrze przygotowali się do konkursowych zmagań i świetnie interpretowali wybrane utwory.  Ostatecznie w kategorii klas czwartych  pierwsze miejsce zajęła Zosia Andrzejewska z kl. IV a, drugie – Amelia Szafraniak  z IV a, trzecie – Hanna Komorniczak z IV b. W kategorii klas piątych  pierwsze miejsce przyznano Karolinie Danielczak z klasy V b, drugie – Zosi Płaczkiewicz z V a, trzecie – Martynie Kurt z V c. Wśród recytatorów reprezentujących klasy szóste najlepsza okazała się Nicola Kordus z VI c, drugie miejsce zajął Jakub Nawrocki z VI c, a trzecie – Inga Zaremba z VI a.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 Światowy Dzień Kota