Cztery tygodnie siatkarskich emocji

Jeszcze przed feriami reprezentacja dziewcząt naszej szkoły rozpoczęła eliminacje Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej w ramach Gimnazjady. W tym roku nasza drużyna rywalizowała z ZS Pogorzela oraz ZS Krobia. Pierwszy turniej odbył się 18 stycznia w piaskowskiej hali. Gospodynie okazały się mało gościnne, gdyż wygrały zdecydowanie oba mecze i stały się faworytkami do awansu. Jednak kolejny turniej, który odbył się w Pogorzeli 16 lutego, okazał się bardzo trudną przeprawą dla naszej drużyny. Mecze były wyrównane, dostarczyły wielu emocji, ale nasze dziewczęta pokazały charakter oraz wielką chęć zwycięstwa i to one rozstrzygnęły oba mecze na swoją korzyść, choć każdy dopiero w tie-break’u.  W ostatnim turnieju w Krobi, nasza drużyna wygrała w pierwszym meczu z Pogorzelą i mogła cieszyć się z awansu do finału. Łatwa wygrana sprawiła, że w ostatnim meczu zabrakło koncentracji, dlatego dziewczęta doznały pierwszej i jedynej porażki w tych eliminacjach.
W finale Mistrzostw Powiatu, który odbył się 27 lutego w Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, nasza reprezentacja zmierzyła się z gospodyniami (ubiegłoroczne zwyciężczynie rejonu i finalistki wojewódzkie) oraz  z zespołem z Pudliszek. Pomimo że w zespołach przeciwniczek grają dziewczęta trenujące w klubach oraz występujące na ligowych parkietach, drużyna z naszej szkoły momentami prowadziła wyrównaną walkę z rywalkami. Niestety przegraliśmy oba mecze i ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce.
W tym roku w Mistrzostwach Powiatu udział wzięło siedem szkół, dlatego trzecie miejsce można uznać za sukces. Zwycięstwo odniosły zawodniczki Gimnazjum nr 1 Gostyń i to one będą reprezentować nasz powiat w dalszych rozgrywkach.
Skład ZS Piaski:
Weronika Kopaszewska, Jolanta Henzel , Zuzanna Pietrzyk, Dorota Jędrzejczak, Karolina Michalak, Julia Szymańska, Agnieszka Gorwa, Wiktoria Niedziela, Martyna Naskręt, Katarzyna Nowak, Daria Pietrzyk, Magdalena Kordus, Monika Gano, Daria  Eisop.
Opiekun:  Przemysław Karkos

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 Cztery tygodnie siatkarskich emocji