Żywa lekcja historii

17 marca klasa 6a uczestniczyła w niecodziennej lekcji historii, gdyż przeniosła się w czasie do okresu PRL. Tematem zajęć było życie codzienne Polaków w tak trudnych dla nich czasach. Uczniowie zapoznali się z przedmiotami z tamtego okresu, mogli je obejrzeć, dotknąć, niektóre wypróbować na własnej skórze;)
Szóstoklasiści znają czasy PRL jedynie ze wspomnień swoich rodziców lub dziadków, tym bardziej byli zainteresowali epoką, która minęła. Młodzież przyniosła sporo przedmiotów z czasów Polski Ludowej: pieniądze, monety, znaczki, zdjęcia, dokumenty, medale. Znalazły się także modele samochodów z PRL oraz stare przedmioty używane przez ich babcie w kuchni oraz w domu. Szkoda tylko, że zabrakło patefonu, by odtworzyć dźwięki zapisane na pocztówkowych płytach, i że uczniowie nie mogli zasmakować oranżady z butelki albo wody gazowanej z syfonu.
Klasa miała świetną zabawę, której zakończenie dopiero nastąpi, ponieważ każdy z uczniów ma przeprowadzić wywiad z dziadkami, znajomymi, nawet z rodzicami, z tymi, którzy pamiętają czasy PRL, by dowiedzieć się, jak im się wtedy żyło.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 Żywa lekcja historii