Czytanie jest OK!

22 marca br. odbył się apel szkolny propagujący czytelnictwo przygotowany przez dziewczęta z klasy VI a. Uczniowie klas IV – VI SP obejrzeli humorystyczną inscenizację pt. „Stan chorobowy”. Na scenie pojawili się bohaterowie znanych utworów literackich – Kot w butach, Pipi, Ania z Zielonego Wzgórza, Czerwony Kapturek, Hermiona – przyjaciółka Harrego Pottera, Królewna Śnieżka, Kopciuszek i Królowa Śniegu. Każda z tych postaci skarżyła się na złe samopoczucie i ogromne zmiany, jakie zaszły w jej zachowaniu. Żadna nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę jej dolega. Zagadkę rozwiązała znana z serialu „Na dobre i na złe” lekarka – pani doktor Agata. Odkryła ona chorobę, która dotknęła bohaterów książek. Okazało się, że to NCT, czyli … „nieczytelnictwo”! Jedynym ratunkiem dla sympatycznych postaci literackich okazały się dzieci i złożona przez nie obietnica, że będą czytać książki. Mamy nadzieję, że dotrzymają słowa!
Klasa III a przedstawiła zabawną inscenizację pt. „Sen o książkach”. Mali aktorzy zachęcali swych rówieśników do czytania książek i korzystania z biblioteki szkolnej. Przypomnieli też zasady dbania o książkę, opowiedzieli o zaletach czytania.
Gimnazjaliści z I A przypomnieli  kolegom historię książki.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Czytanie jest OK!