Siatkarskie powitanie wiosny w Piaskach

21 marca w hali sportowej przy Zespole Szkół w Piaskach odbył się Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Piaskach.  W rozgrywkach wzięły udział zespoły gimnazjalistek z Bodzewa, Pogorzeli oraz dwie reprezentacje gospodyń.
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała pani Dyrektor Danuta Piasecka, która podziękowała drużynom za przybycie oraz życzyła udanego turnieju. Następnie sędzia główny zawodów pan Antoni Kuś przedstawił regulamin rozgrywek. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W sumie odbyło się sześć spotkań, w czasie których można było podziwiać wiele ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. Wszystkim uczestniczkom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair play, w jakim rozgrywane były zawody. Turniej był na dobrym, wyrównanym poziomie. Dopiero dwa ostatnie mecze zdecydowały o końcowej klasyfikacji. Ostatecznie I miejsce zajęły dziewczęta z drużyny z Piasków 1, II wywalczyła reprezentacja Pogorzeli, III z Bodzewa, a na IV uplasowała się druga drużyna z  Piasków.
Zwycięski zespół otrzymał dyplom oraz okazały puchar ufundowany przez Dyrektora Zespołu Szkół w Piaskach panią Danutę Piasecką. Pozostałe drużyny także mogły cieszyć się z dyplomów oraz równie efektownych pucharów ufundowanych przez wiceprzewodniczącego Rady Powiatu pana Krzysztofa Deutscha. Tradycyjnie pan Antoni Kuś wręczył nagrodę niespodziankę dla najbardziej wszechstronnej i najsympatyczniejszej zawodniczki, którą została nasza reprezentantka Jolanta Henzel. 
Specjalne podziękowania dla wszystkich przyjaciół naszej szkoły: fundatorów nagród, pana Antoniego Kusia za sędziowanie zawodów, Rady Rodziców za ufundowanie napojów, tajemniczego pana Wojtka za pizzę dla drużyn, Powiatowego Organizatora Sportu - pani Ewy Nawrockiej za obecność i doping, dziewcząt z klasy IIIA, VIA, Vc za uświetnienie turnieju układami tanecznymi, dziewcząt naszej drużyny za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla gości, obsługi technicznej za pomoc w sędziowaniu.
Skład naszych reprezentacji:
drużyna I: Weronika Kopaszewska, Jolanta Henzel, Zuzanna Pietrzyk, Julia Szymańska, Agnieszka Gorwa, Wiktoria Niedziela, Martyna Naskręt
druzyna II: Katarzyna Nowak, Daria Pietrzyk, Magdalena Kordus, Monika Gano, Daria  Eisop, Karolina Michalak, Julia Talaga.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Siatkarskie powitanie wiosny w Piaskach