Kolejne sukcesy naszych uczniów

8 kwietnia w Kurii Metropolitalnej w Poznaniu odbył się finał XXIII Konkursu Wiedzy Religijnej „Idźcie i głoście”. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowała się uczennica klasy 3B Anna Stachowiak, która pogłębiała swoją wiedzę ze znajomości Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego i katechez papieża Benedykta XVI. Ania z powodzeniem przeszła przez etap rejonowy, gdzie pokonała 49 osób. Zmagania finałowe zakończyła na 8. miejscu.
Jej kolega, Paweł Kołacki uczestniczył w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach powiatowych zajął 2. miejsce. Musiał wykazać się nie tylko znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą na temat historii i tradycji ruchu strażackiego, ale też praktyczną umiejętnością posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.
Ich młodsi koledzy, uczniowie szkoły podstawowej, 11 kwietnia wzięli udział w V Powiatowym Turnieju Języka Angielskiego.  Uczniowie rozwiązywali testy gramatyczno-leksykalne. W kategorii klas V uczeń Maciej Konieczny  uplasował się na drugim miejscu. Pozostali uczniowie z naszej szkoły- Jan Konieczny z kl. VI i Jakub Jankowski z kl. IV również wykazali się dużymi umiejętnościami i wiedzą z j.angielskiego. Zajęli miejsca w pierwszej ósemce.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Kolejne sukcesy naszych uczniów