Pasjonaci matematyki po raz kolejny na podium

 

26 kwietnia br. po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły podstawowej wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Myślenie w cenie”. Celem konkursu, organizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu,  jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, wskazywanie sytuacji wymagających odnoszenia zdobytej wiedzy do praktyki.
W zawodach matematycznych uczestniczyło 20 uczniów z  klas V-VI z terenu powiatu gostyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali Natalia Karkos, Jan Konieczny i  Krzysztof Kowalik.   Szóstoklasistom nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale przyznano im dwa  wyróżnienia: Natalii Karkos - za zajęcie IV miejsca oraz Janowi Koniecznemu  za V miejsce.
Uczniowie naszej szkoły od wielu lat chętnie biorą udział w powiatowym Maratonie Matematycznym organizowanym w Gimnazjum nr 1 w Gostyniu. 6 maja 2017 roku 31 gimnazjalistów i  12 uczniów szkoły podstawowej walczyło w XVII edycji tego konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gimnazjalisty” oraz „Najlepszego Matematyka Szóstoklasisty”.
Ponad 200 uczniów, w sobotę,  zmagało się z zadaniami matematycznymi o różnym stopniu trudności. Maratończycy z gimnazjum mieli do rozwiązania 75 zadań, z kolei uczniowie szkoły podstawowej rozwiązywali 45 zadań.Tytuł „Najlepszego Matematyka Szóstoklasisty” w powiecie gostyńskim zdobył uczeń naszej szkoły -Maciej Konieczny, który startował w tych zawodach matematycznych jako piątoklasista. W tej rywalizacji dorównywał mu  kroku Jan Konieczny z kl. 6b, który zdobył  tylko o jeden  punkt mniej niż zwycięzca, zajmując II miejsce w powiecie.  
Ponadto w pierwszej dziesiątce laureatów znaleźli się:  Natalia Karkos – VII miejsce, Joanna Nowacka i Paweł Grzegorzewski (równorzędne VIII miejsce).
Najlepszy wynik w kategorii gimnazjum z naszej szkoły uzyskali: Filip Półtoraczyk z klasy IC, który uplasował się na IV miejscu, oraz Anna Stanisławska z IIIA, zajmując V miejsce w powiecie. Pierwszą dziesiątkę laureatów spośród naszych gimnazjalistów zamyka Alicja Kaczmarek z IIIA.
Cieszymy się, że tak wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w kolejnych, matematycznych zmaganiach. 
Dziękujemy im za zainteresowanie, gratulujemy sukcesów i wytrwałości.

Fot. SP nr 1  w Gostyniu

Link do filmiku z maratonu:

https://www.facebook.com/gimnazjum1gostyn/videos/vb.580641438649229/1372228979490467/?type=2&theater

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Pasjonaci matematyki po raz kolejny na podium