Nasi uczniowie na Politechnice Poznańskiej

28 września uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu oraz licealistami z gostyńskiego Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili Politechnikę Poznańską, by wziąć udział w wykładzie w Instytucie Chemii i Elektrochemii Technicznej.
Wykład dotyczył wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne i związane z tym zagrożenia. Obejmował charakterystykę antropogenicznych źródeł zanieczyszczenia wody, powietrza i gleby. Uczestnicy prelekcji zostali też zapoznani z ich skutkami. Podczas wykładu omówione zostały takie pojęcia jak: dziura ozonowa, kwaśne deszcze, smog, erozja gleby oraz globalne ocieplenie i związane z nim zmiany klimatyczne.
Uczniowie zwiedzili uczelnię i znajdujące się w niej laboratorium, zapoznali się z nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi.

Jesteś tutaj: Home 2017_2018 Nasi uczniowie na Politechnice Poznańskiej