„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają"

W piątek 29 września 2017 r., po raz drugi w naszej szkole, obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Ta edukacyjna akcja odbywa się zawsze w ostatni piątek września i ma na celu zachęcenie wszystkich jej uczestników do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Ma też uświadomić, iż znajomość tabliczki jest niezbędna w życiu codziennym. W tym roku szkolnym do zorganizowana w swojej placówce VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zgłosiły się 3883 szkoły.
W naszej szkole przygotowania do obchodów święta matematyki trwały tydzień. Uczniowie szkoły podstawowej codziennie, począwszy od poniedziałku, przypominali sobie tabliczkę mnożenia poprzez różnorodne zabawy, ćwiczenia i zadania. Ponadto każda klasa przygotowała plakat promujący tabliczkę. Na korytarzach szkolnych pojawiły się rymowane wierszyki, które miały pomóc opanować trudniejsze przykłady i utrwalić jej znajomość. W niektórych salach przygotowano też gazetki związane ze Świętem Tabliczki Mnożenia.
Kulminacyjny punkt akcji miał miejsce w piątek, kiedy to podczas egzaminu w szkole sprawdzano "tabliczkową" wiedzę. Zgodnie z głównym hasłem tegorocznej akcji, które brzmiało: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają", w skład komisji egzaminacyjnej weszli uczniowie młodszych klas. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia podchodził do stolika komisji i losował jeden zestaw egzaminacyjny. Na losie znajdowało się pięć pytań z tabliczki mnożenia. Każdy uczestnik zabawy, który odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania, otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia" oraz certyfikat. Do zabawy z tabliczką zostali zaproszeni wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, także dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.
Wszystkim, którzy zdobyli tytuł EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA serdecznie gratulujemy, a uczestnikom akcji dziękujemy za duże zaangażowanie i aktywne włączenie się w realizację działań.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają"