Piknik naukowy

W minioną sobotę nasza szkoła przeżyła oblężenie miłośników techniki. Tłumy dzieci i dorosłych wzięły udział w Rodzinnym Pikniku Naukowym. Każdy znalazł coś dla siebie: jedni, bawiąc się ozobotami, uczyli się podstaw kodowania czy sterowali robotami Lego, inni poznawali zasady działania drukarek 3D czy pozyskiwania i wykorzystywania energii odnawialnej, jeszcze inni cierpliwie czekali, żeby obejrzeć seans w mobilnym planetarium czy popatrzeć przez lunetę lub śledzili lot drona. Wielu korzystało z porad dietetyczki lub przypomniało sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Większość skorzystała z wszystkich tych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się też ostatni punkt programu – pokaz chemiczny „Wściekły azot" w wykonaniu Mateusza Stockiego.

 

Więcej zdjęć TUTAJ


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Piknik naukowy