Tydzień Kodowania

Kolejny raz w tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Code Week Polska. Jest ona częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania i ma na celu popularyzację oraz promocję nauki programowania. Uczniowie szkoły podstawowej na lekcjach informatyki uczyli się programować wykorzystując ozoboty. Przy użyciu kartki papieru i flamastrów tworzyli swoje pierwsze programy. Uczniowie klas szóstych uczyli się kodować w programie Scratch. Najmłodsi rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem od kodowania bez komputera. Podczas zabaw ruchowych odczytywali zakodowane informacje. Zajęcia pokazały, że kodowanie to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Tydzień Kodowania