„Uczymy się patriotyzmu” – spotkania z literaturą nawiązującą do bogatej historii Polski

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach naszego narodu. Wtedy Polska odzyskała niepodległość. Było to ogromnie ważne wydarzenie, wielkie zwycięstwo okupione krwią paru pokoleń. Przez 123 lata niewoli naród polski dobijał się o swoją państwowość.
Aby uczcić to narodowe święto, a jednocześnie przypomnieć ważne dla Polski daty i zgłębić tajniki bogatej historii naszego kraju, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w przygotowanych dla nich spotkaniach z literaturą nawiązującą do historii Polski. Na zaproszenie Małego Samorządu Uczniowskiego oraz biblioteki szkolnej zawiłości trudnej przeszłości naszej ojczyzny przybliżyła najmłodszym pani historyk Anna Niedziela – Radio. Dzieci wysłuchały opowiadań zebranych w książce „Gen wolności", śpiewały pieśni patriotyczne oraz wykonały piękne prace plastyczne.
Była to prawdziwa lekcja historii Polski.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności „Uczymy się patriotyzmu” – spotkania z literaturą nawiązującą do bogatej historii Polski