10 listopada - Dzień Jeża

Jeż to największy europejski owadożerny ssak. Osiąga wagę 1-2 kg. Jego brzuszną część ciała pokrywają drobne, delikatne włoski. Wrażenie robią długie kolce na grzbiecie, które w rzeczywistości są przekształconymi włosami. Jeż jest jednym z najchętniej widywanych gości w ogrodzie oraz na działce. To pożyteczne stworzenie jest uwielbiane w szczególności przez dzieci, dlatego też uczniowie klas 1-3 postanowili uczcić jego dzień. Dzieci wysłuchały krótkich informacji na temat sympatycznego zwierzaka. Przygotowały również ciekawe prace plastyczne, które zdobiły szkolny korytarz.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności 10 listopada - Dzień Jeża