Fantastyczna noc z astronomią

Czy można w piątkowy wieczór przyjść do szkoły, spędzić w niej czas do północy i na dodatek nie narzekać? O odpowiedź na to pytanie należałoby zapytać uczniów klas piątych i szóstych, którzy 8 grudnia spędzili wieczór w szkole, a wychodząc z niej wyglądali na bardzo zadowolonych.
Podczas nocy z astronomią czekało na nich bowiem wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od pokazu astrofotografii. Specjalista w tej dziedzinie - pan Michał Kałużny- przybliżył uczniom tajemnice nieba i zabrał w krótką podróż po Wszechświecie. Następnie każda z grup brała udział w różnorodnych warsztatach. Można było sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując zagadki naukowe lub popisać się kreatywnością, wykonując robota czy pojazd kosmiczny z surowców wtórnych. Skupienia wymagało wykonanie ozdobnego pudełka w pracowni origami lub pomalowanie świątecznej gipsówki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się programowanie ozobotów i obserwacja ciał niebieskich przez szkolną lunetę. Nie zabrakło również akcentu kulinarnego - wypiekania piernikowych gwiazdek. Na zgłodniałych czekała też pizza.
Najlepszą recenzją wieczoru jest chyba pytanie jednego z uczestników: Czy za tydzień możemy to powtórzyć?

Więcej zdjęć TUTAJ


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Fantastyczna noc z astronomią