Ratownik medyczny w oddziale przedszkolnym „Żabki”

13 grudnia 2017 r. gościem w oddziale przedszkolnym „Żabki" był ratownik medyczny, który przeprowadził zajęcia mające na celu przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego zachowania się w czasie wypadku oraz w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.
Podczas spotkania dzieci utrwaliły numery alarmowe służb ratowniczych, uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz dowiedziały się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Najmłodsi przećwiczyli też bezpieczne ułożenie ciała.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Ratownik medyczny w oddziale przedszkolnym „Żabki”