W poszukiwaniu betlejemskiej gwiazdy - podsumowanie

W niedzielę 17 grudnia w auli naszej szkoły odbyło się przedświąteczne spotkanie pod hasłem "W poszukiwaniu betlejemskiej gwiazdy". W pierwszej części uczniowie odnieśli się do tematu przewodniego, prezentując jasełka. Opowiedzieli w nich historię dziewczynki bez rąk, której trudne życie odmieniło się po spotkaniu Maryi, Józefa i Dzieciątka. Druga część spotkania dotyczyła dosłownego poszukiwania gwiazdy betlejemskiej. Była bowiem podsumowaniem projektu "Fabryka Pomysłów - obserwatorium astronomiczne startem w przyszłość", w ramach którego uczniowie naszej szkoły m.in. uczestniczyli w zajęciach z astronomii, oglądali niebo przez lunetę, wzięli udział w pikniku naukowym czy nocy z astronomią. Kolejną atrakcja popołudnia było kolędowanie dzieci z klas 1a, 1b, 1c, 2b, 3c i 3d, które przygotowały zarówno wersje wokalne, jak i instrumentalne kolęd i pastorałek. W tym czasie w holu szkoły można też było nabyć przygotowane przez uczniów i nauczycieli ozdoby świąteczne, ze sprzedaży których dochód został przeznaczony na leczenie Julki Mikołajczak.

Więcej zdjęć TUTAJ


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności W poszukiwaniu betlejemskiej gwiazdy - podsumowanie