„Ratujemy i uczymy ratować”

W ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować" WOŚP uczniowie klasy III b, c, d edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w szkoleniu z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonym przez panią Elżbietę Wenderską i panią Hannę Powicką. W czasie zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Doktor Kręciołek", poznały numery alarmowe, nauczyły się wzywania służb ratunkowych, postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Uczniowie klas trzecich z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania praktyczne związane z resuscytacją krążeniowo – oddechową i układaniem poszkodowanego w pozycji bocznej.
14 stycznia, w czasie 26. Finału WOŚP, w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy.

Jesteś tutaj: Home 2017_2018 „Ratujemy i uczymy ratować”