Święto Patrona w szkole w Piaskach

Mikołaj Kopernik – któż nie zna nazwiska tego polskiego uczonego? Od 45 lat patronuje on Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach, będąc wzorem do naśladowania dla jej uczniów i absolwentów. W piątek 9 lutego społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona. Piątkowe przedpołudnie było okazją do spotkania uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych. Tam, aby poznać dokładniej postać astronoma, uczestniczyli w grach, zabawach, konkursach wiedzowych i plastycznych, oglądali też przygotowane przez siebie prezentacje. Wiele emocji wzbudził mecz rozegrany między drużyną rodziców i pracowników a reprezentacją uczniów.
O godz.11.00 dyrektor szkoły p. Danuta Piasecka powitała zgromadzonych w auli szkolnej, wygłosiła przemówienie, a następnie zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego.
Młodzi artyści przedstawili różne wydarzenia z życia Mikołaja Kopernika. Opowiedzieli o radości, jaka zagościła w domu Koperników po narodzinach syna, o nadziejach w nim pokładanych, jego marzeniach, studiach oraz dążeniach do poznania prawdy i stworzenia wielkiej teorii. Występujący, przybliżyli sylwetkę uczonego, pokazując go nie tylko jako wielkiego astronoma, ale też zwykłego człowieka. W końcu Kopernik też chodził do szkoły i na pewno borykał się w niej z niejedną trudnością... Sceny z życia patrona zostały wzbogacone przez utalentowanych muzycznie uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz gry na instrumentach.
Młodzież biorąca udział w przedstawieniu przybliżyła również widzom założenia projektu pt. „Fabryka pomysłów. Obserwatorium astronomiczne startem w przyszłość”, w którym uczniowie szkoły w Piaskach uczestniczyli od września do końca grudnia.

Więcej zdjęć TUTAJ

Jesteś tutaj: Home 2017_2018 Święto Patrona w szkole w Piaskach