Na wycieczce w Gostyniu też może być ciekawie …

1 marca uczniowie z klas 1c i 2b udali się na wycieczkę do Gostynia. Gościli w redakcji portalu informacyjnego powiatu - gostyń24.pl. Mieli okazję poznać pracę dziennikarza i dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje gazeta. Odwiedzili też Sąd Rejonowy. Tam wiele emocji wzbudziła bramka do wykrywania metalu. Kolejne wrażenia czekały na nich sali rozpraw, gdzie niektórzy nieświadomie usiedli na ... ławie oskarżonych. Dzieci miały okazję „przymierzyć się" do roli sędziego, prokuratora oraz adwokata. Uczniowie zwiedzili również Muzeum w Gostyniu, gdzie z zainteresowaniem obejrzeli zabytkowe eksponaty związane z naszym regionem. Wyjazd dostarczył im sporo wrażeń.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Na wycieczce w Gostyniu też może być ciekawie …