Powitanie wiosny z nowoczesnymi technologiami i nie tylko

Pierwszy Dzień Wiosny upłynął w naszej szkole pod hasłem Dnia Nowych Technologii w Edukacji. Dobrodziejstwa techniki XXI wieku zostały wykorzystane zarówno do nauki, jak i zabawy. Skorzystali wszyscy. Przedszkolacy doskonale bawili się, poznając tajniki kodowania za pomocą układu kolorów z użyciem ozobotów. Klasy pierwsze i drugie szkoły podstawowej kodowały na dywanie - efektem ich prac są piękne krokusy. Wszystkie klasy od trzeciej wzwyż wzięły udział w wiosennym quizie szkolnym z wykorzystaniem specjalnej aplikacji. Quiz miał charakter interdyscyplinarny - pytania zostały przygotowane przez nauczycieli różnych przedmiotów, panią higienistkę, pracowników administracji i obsługi. Test sprawdzał zdolność logicznego myślenia oraz umiejętność wykorzystania posiadanej wiedzy.
Przez cały dzień w bibliotece odbywały się pokazy zasobów bibliotek cyfrowych. Podczas przerw uczniowie wzbogacali słownictwo i ćwiczyli spostrzegawczość, grając w gry językowe na tablicach interaktywnych.
Do wspólnej nauki i zabawy zaproszono też rodziców. Odbyły się pokazowe lekcje matematyki i języka angielskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Przeprowadzono również warsztaty dla rodziców na temat kontroli rodzicielskiej oraz korzystania z poczty internetowej.
Aby wprowadzić wiosenny nastrój, uczniowie tego dnia założyli kolorowe nakrycia głowy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wyszły na wiosenny spacer z naręczem samodzielnie wykonanych kwiatków, którymi obdarowywały między innymi pracowników Urzędu Gminy Piaski, Nadleśnictwa oraz mieszkańców Piasków.

Więcej zdjęć TUTAJ


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Powitanie wiosny z nowoczesnymi technologiami i nie tylko