Harcerskie historie

27 marca klasy 6a i 6b wzięły udział w spotkaniu z emerytowaną nauczycielką, wieloletnią komendantką hufca ZHP Piaski, panią harcmistrz Marią Grzelką-Graf.
Przybliżyła ona uczniom historię harcerstwa, barwnie i ciekawie opowiedziała o harcerskich zwyczajach, obrzędach i tradycjach, a także o obozach, które wielokrotnie organizowała. Podczas spotkania był też czas na obejrzenie przyniesionych przez panią Marię elementów harcerskiego stroju, zdjęć, kronik z obozów harcerskich oraz ręcznie wykonanych proporczyków. Atrakcją okazała się również nauka jednego z harcerskich pląsów.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, na pewno było wspaniałą lekcją historii dla jego uczestników.


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home Aktualności Harcerskie historie