Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

22 kwietnia to wyjątkowa data. Przypomina o tym, że powinniśmy dbać o nasze miejsce zamieszkania. Powszechnie o tym dniu mówimy Dzień Ziemi, a tak naprawdę to Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, w którym na całym świecie odbywają się proekologiczne działania. Dlatego 19 kwietnia na terenie gminy porządkowano tereny leśne, pobocza dróg, place zabaw, tereny zielonych przyległe do szkoły. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegała sprawnie i szybko, a efekty były zaskakujące. Zebrano ponad 120 worków śmieci. Były to głównie plastiki, papier, szkło (głównie butelki, puszki aluminiowe, styropian. Znaleziono też dywan, opony i obudowy telewizorów. W akcji wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Piaskach, nauczyciele i absolwenci, Stowarzyszenie Aktywna Wiocha ze Strzelec Wielkich, Rada Sołecka Smogorzewo, Towarzystwo Rowerowe im. bł. Edmunda Bojanowskiego Piaski, pracownicy Nadleśnictwa Piaski, księża filipini oraz rodzice i mieszkańcy gminy. W worki i rękawiczki sprzątających zaopatrzył Urząd Gminy oraz Nadleśnictwo Piaski. Zebraniem worków ze śmieciami zajęli się pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Piaskach.
Uczestnicy akcji mają nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne i śmieci będzie coraz mniej. Żeby tak się mogło stać, ludzie muszą zmienić nawyki w codziennym życiu oraz odpowiednio gospodarować odpadami.

Więcej zdjęć TUTAJ

Jesteś tutaj: Home 2017_2018 Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi