Audycje muzyczno - edukacyjne

W maju zakończył się cykl 8 spotkań muzyczno-edukacyjnych, w których uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz ich starsi koledzy i koleżanki z klas 1-3 SP. Podczas zajęć najmłodsi słuchali, tańczyli, a także sami tworzyli muzykę. Dzięki dźwiękom pochodzącym z indiańskich instrumentów oraz śpiewom i tańcom przenieśli się w magiczne Andy. W trakcie spotkania z Krecikiem bawili się przy „łamiących" język czeskich piosenkach, poznali też tradycje świąteczne i słynne knedliczki. Śladami kapitana Jamesa Cooka dotarli również na Wyspy Wielkanocne. Dzięki artystom z Kuby mieli okazję poznać najbardziej roztańczony i rozśpiewany kraj na świecie. W rytmach gitary akustycznej, basowej, a także ukulele i kazoo uczestniczyli w muzycznych wygibasach. Jedno ze spotkań stało się okazją do poznania instrumentów perkusyjnych stworzonych z różnych przedmiotów. Ostanie zajęcia dotyczyły baletu. Uczniowie dowiedzieli się ciekawostek o tańcu, strojach i figurach baletowych. Poznali najsłynniejsze kompozycje baletowe, chętni uczestniczyli w ćwiczeniach.

Jesteś tutaj: Home 2017_2018 Audycje muzyczno - edukacyjne